Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web tasarımı yaptırtmak veya kendi web tasarımınızı kendiniz mi oluşturmak istiyorsunuz? Bunun için sizlere birkaç önerimiz olacaktır. İster kişisel olsun, ister kurumsal her web sitesinin tasarımını profesyonel düzeyde TCO İnternet Hizmetleri olarak sağlıyoruz. Bizlerden web tasarımı konusunda bilgi, hizmet alabilirsiniz.

Web Sayfasının Güvenliği

Günümüzde iki uçlu veri transferini korumak için pek çok web tasarımı güvenli bilgi alışverişi sağlayan formüller yani programlar geliştirilmiştir. Özellikle de e-ticaret ve online alışveriş yapacak olan bir web sayfasının tasarımı için güvenli bilgi saklaması ve bu bilgileri güvenli bir şekilde transfer etmesi çok önemlidir. Özellikle de bu konuda SSL Sertifikalı olan web tasarımları tercih edilir. TCO İnternet Hizmetleri olarak en üst düzeyde güvenlik hizmetlerini size sunuyor, web tasarımınızın güvenli, kaliteli ve kullanıcı dostu olmasını sağlıyoruz.

Web Siteleri İçin Kullanıcı Dostu Tasarımlar

Web sitesi hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kullanıcı dostu olmasıdır. Akıllı telefon ve tabletlerin günümüzde çok aktif olarak kullanılmasından dolayı, artık web sitelerinin de bu ortamlara uyum sağlaması gerekmiştir. Web sitelerinin akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde de rahatlıkla görülmesini, kaliteli bir görsel ve yazı kalitesi sunulmasını sağlayan tasarım responsive tasarım olmaktadır. Bu nedenle responsive tasarımlar ile oluşturulan web sitelerin önemi büyüktür. Web tasarım hizmeti alacak iseniz, hizmet alacağınız firmanın responsive tasarımlar yaptığından emin olunuz. Türkiye istatistiklerine bakıldığında ortalama 35 milyonun üzerinde internet kullanıcısı bulunmaktadır. Kullanıcıların mobil cihazlardan veya tablet bilgisayarlardan web sitelerine girme oranı ise %38-45 arasında değişiklik göstermektedir. Hiçte azımsanmayacak olan bu ortalamaya göre sitenizin responsive web tasarım formatına uyumlu olması oldukça önemlidir.

Tüm bu bilgiler dâhilinde web tasarım profesyonelleri olarak sizlere kullanıcı dost ara yüzler oluşturabilir ve kullanıcılarınıza için yüksek kalite web deneyimi yaşatabiliriz. Kullanacak olduğumuz tasarımı analiz ve kritik planlama sürecinden sonra kullanımı özenli, basit, hızlı ve sanatsal bir hale dönüştürebiliriz. Tüm bunları yaparken web sitesinin açılış hızını da hesaba katmaktayız. Aynı zamanda sizlerin de kurumsal ve bireysel müşterilerinizin istekleri ve özellikleri doğrultusunda olmayı hedef almanız, başarıyı beraberinde getirmiş olacaktır.

Navigasyon da kullanıcı dostu web tasarımları için olmazsa olmaz unsurlar arasında yer almaktadır. Web sayfasının mimarisi yapılırken navigasyon araçları ve menüler en ideal şekilde konumlandırılmalı, belirgin olmalı ve kullanıcıyı yormamalıdır. Kullanıcıların web sitesi içerisinde istediği bilgiye kolay bir şekilde ulaşması büyük önem taşır.

Multimedya web tasarımında amacın daha iyi anlaşılması için kullanılan tasarım unsurlarından biri olmaktadır. Tasarımda yer alan ses ve videolar kullanıcıların daha hızlı ve kolay bir şekilde olayı ve bilgileri kavramasına yardımcı olur. Bu sayede sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizde daha uzun süre kalacak ve sitenizi daha çok takip ve ziyaret edecektir.

Responsive Web Tasarımın Sağlamış Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Responsive tasarım ile kullanıcı dostu bir web tasarımı sağlamış olursunuz. Aynı zamanda bu tasarım sayesinde birbirinden farklı avantajları da sitenizde kullanıcılarınıza sunarsınız. Bunlar arasında,

Kolay bakım; her çözünürlük için ayrı ayrı web siteleri yaptırmak yerine, oluşturulan tek responsive tasarım sayesinde, tek bir domain altında tüm cihazlardan ideal çözünürlük sunabilirsiniz. Bu nedenle web sitenizin bakımı da kolay olacaktır.

Kullanım kolaylığı; mobil ve tablet cihazlarda kullanıcılar ekranı büyütmeden rahat bir dolaşım sağlayabilirler.

Düşük maliyet; birden fazla site oluşturup maliyetinizi arttırmak yerine, daha az maliyetle tek bir responsive tasarıma kavuşabilirsiniz. Bu sayede domain, hosting gibi ek bütçe gerektiren uygulamaları kaldırmış olursunuz.

Arama motoru uyumu; responsive tasarımlar ile arama motorları yapısında siteler üretir ve arama motorlarında yerinizi üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Kişisel Web Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde herkes kişisel web sitesini kolay bir şekilde oluşturabilmektedir. Sizlerde kişisel web sitenizi oluşturmak istiyorsanız kişisel web sitesi tasarım örneklerini inceleyebilir, bizlerde web tasarımı hakkında destek hizmeti alabilirsiniz.  Web siteleri kendi bünyesinde apayrı bir dünya oluşturmaktadır. Bu dünya içerisinde birden fazla yol ile web sitesi tasarımı oluşturmak mümkündür. Sizler için farklı web sitesi tasarımları arasından en uygun olanını belirleyerek hizmetimizi vermeye başlıyoruz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*